2015
"Passzívház Plusz" családi ház tervezése
Románia legelső és világszerte az egyik első “Passivház Plusz”-ként minősített passzíházának energetikai tervezésében vetünk részt, mely napkollektorokkal és fotovoltaikus panelekkel termeli meg a fűtéshez, melegvízhez,világításhoz és ventillációhoz szükséges energiát.
2015
Minősített passzív családi ház tervezése
A darmstadti Passzívház Intézet által kibocsájtott passzívház előminősítésnek megszerzését nehezítette a kilátás miatt nem kizárólag délre tájolt ház, a szabálytalan forma, valamint az igen hideg székelyföldi klíma is.
2012
Passzív családi ház tervezése
A passzívház minőségű családi háznak a déli domboldal ideális helyszín:a ház dél fele nyit a kilátás és a kert irányába, északon pedig a lehető legkisebb szabad falfelületet és kevés ablakot terveztünk be. A ház PHPP-vel igazolt fűtési hőszükséglete alig 11 kWh/m2 év, mely érték a hatályos előírások szerint épült épületeknél 90%-kal kisebb fűtési költséget eredményez.
2013
Református templom és parókia tervezése
A feladat Kelet-Európa első passzívház kritériumokat teljesítő templomának tartószerkezeti tervezése volt. A templom nagytermének tetőszerkezete 9 méteres nyílást hidal át, a torony összesen 26 méter magas.
2009
Faszerkezetes családi ház tervezése
A kísérleti jellegű, cseréppel borított épülethez a megrendelő faszerkezet tervezését kérte, mely beltérből látszó szerkezetet eredményez a kitöltő nyerstéglával együtt. Az épület statikai tervezésének nehézségét az igen mélyen, 3 méteren elhelyezkedő teherbíró talaj, és a magasan található talajvíz jelentette.
2013
Volt kazánház átalakításának tervezése
A romos állapotban lévő kazánház átalakítása a meglévő épületrész felújításából és egy új épületrész építéséből állt. Az építészeti elvárások megvalósításának érdekében többféle szerkezeti megoldást alkalmaztunk: sávalapokat és konfinált téglafalazatot a meglévőségnél, vasazott alapokat, rejtett gombafödémet, és kazettás vasbeton födémet az új épületrésznél.
2010
Vidéki panzió tervezése
A madéfalvi Siculicidium emlékmű szomszédságában, falusi környezetbe illeszkedő panzió tartószerkezeti tervezésében vettünk részt.
2008
Hétvégi ház tervezése
A család hétvégi kényelmét egy nappali étkezővel, konyha, két hálószoba és két fürdő hivatott szolgálni, két szint mintegy 90 m2-én, kiegészítve a tágas fedett terasszal. Az ablak- és falfelületek aránya valamint a hagyományos anyaghasználata vidéki építkezés hagyományát idézik.
2011
Energiatakarékos családi ház tervezése
A családi ház városi lakónegyed átlagos méretű, sík felületű telkére készült. A kert és a ház többi része a konyha és étkező kettőse köré rendeződik, itt található a családi élet központja. A ház tömege tiszta, érthető, homlokzatai szimmetrikus jellegűek, szigorúságukat azonban megtöri a tetők alatti ablakok lágy íve. A megrendelő az alacsonyenergiájú ház energetikai szint elérését kérte, és olyan kialakítást a legoptimálisabb fűtési költséget eredményezi.
2014
Irodaépület energetikai auditálása
Az 1997-ben épült létesítmény a Kovászna Megyei Szociális Kifizetési és Felügyelőségi Ügynökségnek ad otthont. Az auditálás pillanantban energetikailag gyenge állaptú, fűtési energiafogyasztása szempontjából E osztályba sorolható. Az energetikai audit által - az infravörös termográfia segítségével - két felújítási csomagot javasoltunk. Az épület eléri a B energetikai szintet a minimális csomag, és az A energetikai szintet a maximális csomag kivitelzése esetén.
2011-2017
Energetikai tanúsítványok
Az általunk készített energetikai tanúsítványok hitelesek, mivel alapos helyszíni szemle és mérnöki számítások alapján készülnek. A tanúsítványból a tulajdonos megtudja mennyire energiafogyasztó az épülete, és hogy melyek azok a fő bevatkozási területek melyek jelentős megtakarításokat hoznak.
2010
Kazánház átalakítása lakásokká
Sepsiszentgyörgy város részére készítettünk megvalósíthatósági tanulmányt a romos állapotban levő Nagy György utcai kazánház átalakítására.
2016
Minősített passzívház tervezése
A ház tömege nem jellemző a passzívházakra: földszinttel és részleges alagsorral rendelkezik. Az épület fűtését egy talaj-víz hőszivattyú látja el, a hőleadás padlófűtés segítéségével történik. A tájépítészeti koncepció is a fenntarthatóság szellemében készült, helyben is megtalálható lombhullató fák és cserjék kerültek betervezésre. A fenntarthatósághoz hozzájárul az esővizet tartályba összegyűjtő és azt felhasználó öntözőrendszer is.
2016
Társasház energiatakarékos felújítás tervpályázat (I. helyezés)
2016
Passzívház irodaépület szerkezeti és energetikai tervezése
2014
Családi ház termográfiai felmérése
Egy 1920-as években épült családi ház hőveszteségeit tártuk fel infravörös termográfia segítségével.
2011
Családi ház tervezése - Cs
A nagy és szabálytalan alakú telekre, melyet egy meredek domboldal határoz meg, olyan házra volt igény, mely a négy égtáj fele nyíló kilátásokat értékesíti, ugyanakkor a tájba simul.